امروز چهارشنبه 02 خرداد 1403 شما در پرنده بازی ها هستید.

واکنش طرفداران ماینکرفت نسبت به تغییرات تکسچرها و بلوک‌های معروف بازی

23 بازدید
واکنش طرفداران ماینکرفت نسبت به تغییرات تکسچرها و بلوک‌های معروف بازی

بازی ماینکرفت (Minecraft) در طول سال‌ها بروزرسانی‌های زیادی داشته است و در حالی که بیشتر آن‌ها روی افزودن محتوای جدید متمرکز بودند، اما از طرفی برخی تغییراتی را در تکسچرهای بازی هم توانستند ایجاد کنند. با توجه به گستردگی این تغییرات، به ویژه تغییرات عمده، می‌توان به راحتی فراموش کرد که چه تعداد تکسچر مختلف از ابتدا تا به الان توانسته‌اند بروز شوند. اخیرا در پستی که توسط کاربری به نام shorthairjapangirl در ساب ردیت ماینکرفت منتشر شده، مقایسه مستقیمی بین تکسچرهای قدیمی و جدید بسیاری از بلوک‌های نمادین بازی به نمایش گذاشته شده است. در حالی که اکثر تغییرات بسیار جزئی هستند، چند مورد عمده هم وجود دارد که ارزش بحث کردن را دارد. در ادامه با وبلاگ پرنده بازی ها همراه باشید.

بزرگترین تغییرات تکسچرها در بازی ماینکرفت

  

Minecraft block

  

اسفنج‌ها (Sponge) که برای پاکسازی اقیانوس‌ها برای ساخت فارم گاردین در ماینکرفت مفید بودند، قبلاً تکسچری بسیار روشن‌تر و زبرتری داشتند. از سوی دیگر، تکسچر قدیمی کاکتوس (cactus) نه تنها زنده‌تر بود، بلکه تیزتر و خطرناک‌تر به نظر می‌رسید. هنگامی که سنگ معدن‌های (ore) ماینکرفت دوباره به بازی اضافه شد، آن‌ها همچنین یک بروز رسانی تکسچر بزرگ هم دریافت کردند. همه سنگ‌های معدنی قبلاً تکسچرهای مشابهی داشتند، اما در حال حاضر همه آن‌ها از نظر بصری تکسچرهای متفاوتی دارند. این تغییر به بازیکنان کمک می‌کند تا سنگ معدن‌ها را به راحتی از یکدیگر در بازی تشخیص دهند. با توجه به این که این تغییرات چقدر بزرگ هستند، جای تعجب نیست که تکسچر پک‌ها جزو بهترین سورس پک‌های ماینکرفت محسوب می‌شوند.

  

Minecraft block

  

از آنجایی که اغلب طرفداران به تغییرات بزرگ تکسچرها اشاره می‌کنند، از طرفی هم تکسچرهای فراوانی وجود دارد که فقط تغییرات کوچک و جزئی شامل حال آن‌ها شده است. در میان تکسچرهایی که در این پست نشان داده شده، به نمونه‌های خوبی از آن می‌توان اشاره کرد که بلوک‌هایی مانند یخ جزو آن است و شیشه، بلوک‌های note، کوره‌ها، TNT، گلوستون، لامپ‌های ردستون و melonها هم شامل می‌شوند. تکسچرهای همه موارد نام برده شده بروزرسانی شده‌اند تا صاف‌تر به نظر رسیده و زیبا باشند و البته همانطور که اشاره کردیم، این تغییرات جزئی بوده و هنوز به اصل خود وفادار هستند.

واکنش طرفداران بازی ماینکرفت

بیشتر طرفداران بازی ماینکرفت با ترکیبی از نظرات مخالف و موافق واکنش نشان دادند. بازیکنان تکسچرهای خشن‌تر، زبرتر و اغلب پر جنب و جوش‌تر را که بازی در گذشته داشت را با دوران کودکی‌شان و معرفی اولیه ماینکرفت مرتبط می‌دانستند. در نتیجه آن تکسچرهای قدیمی‌تر حتی خارج از این بحث تا حد زیادی جذاب هستند. اما هر چه باشد، باید گفت که تکسچرهای جدیدتر بازی را لذت بخش‌تر می‌کنند؛ به این دلیل که تکسچرهای قدیمی‌تر می‌توانند در طول زمان برای چشم‌ها خشن به نظر برسند، به خصوص تکسچر netherrack که می‌تواند هر نوع درک عمق را در دنیای قدیمی Nether از بین ببرد. در واقع تغییر بافت netherrack یکی از دلایلی است که دنیای جدید Nether ارزش ماجراجویی برای غلوت کردن را دارد.

منبع: بازار مگ


background