امروز چهارشنبه 02 خرداد 1403 شما در پرنده بازی ها هستید.

بازیکنان از عملکرد کالاف دیوتی وارزون موبایل راضی نیستند

18 بازدید
بازیکنان از عملکرد کالاف دیوتی وارزون موبایل راضی نیستند

در حالی که فکر می‌کردیم شرکت اکتیویژن با عرضه کالاف دیوتی وارزون موبایل موفقیت‌های کالاف دیوتی موبایل را تکرار کند، نتیجه ثمره متفاوتی را نشان می‌دهد. با توجه به واکنش‌هایی که مخاطبین نسبت به این بازی بتل رویال نشان داده‌اند، با یک ویدیو گیم خوب روبرو نیستیم. اگر راستش را بخواهید بازی Call of Duty: Warzone با وجود تعداد زیاد بازیکنان از محبوبیت بالایی برخوردار نیست و همیشه انتقادات مختلفی بر آن وارد شده است. برای پی بردن به این موضوع کافی است سری به صفحه استیم آن بزنید تا متوجه شوید که واکنش گیمرها با عبارت «اکثرا منفی» نشان داده شده است. با وجود جذابیت‌هایی که این بازی در دل خود جای داده، سیاست‌های پول پرستانه اکتیویژن و نگاه طمع‌کارانه آن‌ها باعث به وجود آمدن دیدگاه‌های منفی عظیمی شده.

حالا که بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل منتشر شده به نظر می‌رسد شاهد عملکرد مشابهی هستیم. این بازی بتل رویال که در انحصار موبایل‌های هوشمند قرار دارد ویدیو گیم قابل احترامی نیست و تنها هدفش خالی کردن جیب مخاطب تا بیش‌ترین حد ممکن است. البته که بحث فقط به خریدهای درون برنامه‌ای طمع‌کارانه مربوط نمی‌شود و COD Warzone Mobile از مشکلات عمیق دیگری هم رنج می‌برد؛ مشکلاتی که اجازه بردن لذت کافی از تجربه آن را صادر نمی‌کنند.

 

call-of-duty-warzone-mobile

  

بخش آموزشی اجباری و خسته‌کننده

مشکلات کالاف دیوتی وارزون موبایل از همان ابتدا که بازی سعی می‌کند شما را با مکانیک‌های مختلف آشنا نماید شروع می‌شود. این بازی گیمر را از سد سه بخش آموزشی مجزا عبور می‌دهد که به معنی واقعی کلمه خسته کننده است و چیز خاصی هم به شما یاد نمی‌دهد. در حالی که انتظار می‌رود این بخش آموزشی مخاطب را با جزئیات مهمی نظیر سلاح‌ها و Loadoutها آشنا کند، به آموزش مکانیک‌های ساده نظیر شلیک کردن و راه رفتن بسنده می‌کند و آورده خاصی ندارد. این بخش آموزشی به گونه‌ای طراحی شده که انگار اکتیویژن می‌خواهد گیمرها را در یک مسیر مشخص نگه دارد و آن‌ها را به سوی خریدهای درون برنامه‌ای سوق دهد.

عملکرد فنی ضعیف وارزون موبایل

علاوه بر بخش آموزشی خسته‌کننده و سیستم Matchmaking نه چندان استاندارد، نوبت به مشکلات و عملکرد فنی کالاف دیوتی وارزون موبایل می‌رسد. اگر بخواهیم منطقی به موضوع نگاه کنیم باید این سوال را از خود بپرسیم: چرا اکتیویژن وارزون را از کنسول‌ها و پی سی به سمت تلفن‌های هوشمند آورد؟ پاسخ ساده است. از آنجایی که کنسول‌ها و پی سی‌های گیمینگ گران قیمت هستند، بسیاری از افراد می‌توانند با استفاده از تلفن هوشمند خود به تجربه این بازی بتل رویال بپردازند. با توجه به این استدلال بازی مورد بحث باید به گونه‌ای درست شود که گوشی‌های پایین‌رده و ارزان قیمت بتوانند از پس اجرای ان برآیند؛ اما نتیجه نهایی راه متفاوتی را نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد شرکت اکتیویژن بازی کالاف دیوتی وارزون موبایل را برای گوشی‌های پرچمدار و قدرتمند طراحی کرده که بسیاری از آن‌ها از کنسول‌های خانگی نیز گران قیمت‌تر هستند. بدین ترتیب اگر بخواهید با استفاده از یک گوشی معمولی و میان‌رده به تجربه آن بپردازید، با افت فریم‌ها و لگ‌های شدید روبرو می‌شوید که باعث می‌شوند تجربه نهایی زیاد لذت بخش نباشد. برای پی بردن به این موضوع کافی است نگاهی به واکنش مردم در فروشگاه گوگل داشته باشید که همگی از عملکرد فنی آن شکایت دارند. طبق اطلاعات موجود حتی گوشی ROG Phone ۸ Pro که یکی از گران‌ترین و قوی‌ترین موبایل‌های هوشمند بازار محسوب می‌شود نمی‌تواند روی تنظیمات بالا و در حین مبارزه نرخ فریمی بالاتر از ۴۰ ارائه دهد.

نظر شما چیه؟ بخش دیدگاه ها منتظر نظر شماییم :)

منبع : بازار مگ


background